PCC Greenline®

Wodorotlenek sodu PCC Greenline®

Ze względu na postępujący kryzys klimatyczny, temat ochrony środowiska w zasadzie nie schodzi z ust ludzi w dzisiejszych czasach. Problemy takie jak: coraz większa liczba samochodów czy sposób ogrzewania mieszkań, często można znaleźć na nagłówkach wielu artykułów. Coraz częściej zwraca się uwagę również na przemysł. Mając świadomość jak ważny jest problem globalnego ocieplenia i dbałości o środowisko, Grupa PCC wprowadziła do swoje oferty linię produktów PCC Greenline®, która jest bardziej przyjazna dla środowiska niż klasyczne produkty.

Przemysł chemiczny na ogół nie jest kojarzony z ekologią. Większości ludzi myśląc o nim widzi zanieczyszczenia i często toksyczne odpady. Tak naprawdę jednak, to właśnie branża chemiczna jest jedną z tych, która skupiła swoją uwagę na ekologii i stara się ograniczyć zanieczyszczenia w procesach produkcyjnych. Grupa PCC będąc świadomym swojej roli i odpowiedzialności jaka na niej spoczywa, a także mając na uwadze problemy ekologiczne stworzyła linię produktów PCC Greenline®. Została ona stworzona w oparciu o 12 zasad Zielonej Chemii. Linia ta jest doskonałym przykładem na to, że nawet w przemyśle chemicznym jest miejsce na rozwijanie działań pro ekologicznych. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii udało się ograniczyć ilość zanieczyszczeń powstałych w trakcie procesu produkcyjnego w stosunku do klasycznych produktów. Grupa PCC przy produkcji wodorotlenku sodu korzysta z obecnie najnowszej na świecie technologii elektrolizy membranowej. Ponadto, produkty PCC Greenline® posiadają certyfikat poświadczający, że całość energii użytej w procesie produkcji pochodzi z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Połączenie tych cech sprawia, że wodorotlenek sodu GREENLINE™ nie ma tak niekorzystnego wpływu na środowisko jak inne tego rodzaju produkty dostępne na rynku.

Wodorotlenek sodu to jeden z podstawowych surowców w przemyśle chemicznym, znajdujący swoje zastosowanie w wielu branżach takich jak przemysł kosmetyczny, środków czystości czy budowlany. Ze względu na produkcję w technologii uwzględniającej aspekt środowiska naturalnego, wodorotlenek sodu PCC Greenline® od Grupy PCC będzie idealnym wyborem dla firm chcących redukować swój ślad węglowy.

 

Wybierając produkty PCC Greenline® mamy pewność, że przyczyniamy się do tego, aby chemia która nas otacza, była bardziej przyjazna środowisku. Jest to też wyraz wsparcia dla firm, którym coraz gorsza kondycja naszej planety nie jest obojętna.